МАКЕДОНИЈА – ПОЛСКА 2 :3 ( 0:1)

Во контролен натпревар од фут-сал, гостите подобри и славеа во салата Гемиџии со 3:2

Со головите на Птјетински во 17-тата, Матеуш во 31-та и Станиславски во 39-тата репрезентацијата на Полска победи во Велес, против репрезентацијата на Македонија. За домаќините головите ги постигна Тодоровски во 21-та и 39-тата. Гостите подобри во првите 20 минути, Македонија во финишот од второто полувреме малку требаше да израмни.

За репрезентацијата на Македонија настапија и двајца велешани Ранготов кој игра за Железарец и Димов кој настапува за Хедис. Овој контролен меѓународен натпревар во фут сал во салата Гемиџии, привлече скромен број гледачи 300, во салата Гемиџии.

Дали се потребни забрани за учениците на училиште да носат мини здолништа, долги нокти, маици на прерамки, бермуди, бради и присеви?